07/mar/2023
29/sie/2023

Studium Języków Obcych

Studium Języków Obcych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego jest specjalistyczną jednostką dydaktyczną, powołaną dla realizacji programów akademickich w zakresie nauki języków obcych dla studentów Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach, Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach, Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu oraz Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu.

Wachlarz programowy Studium obejmuje języki angielski oraz język polski dla obcokrajowców.

Nauka prowadzona jest przez wyspecjalizowaną kadrę dydaktyczną, w opraciu o nowoczesne programy językowe, ze znacznym udziałem treści multimedialnych ułatwiających poznanie tajników specjalistycznego języka medycyny i nauk pokrewnych.

Misja Studium

Studium Języków Obcych jest jednostką organizacyjną Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Do zadań Studium należy organizacja i realizacja procesu nauczania specjalistycznego angielskiego języka medycznego dla studentów wszystkich kierunków SUM.

Pracownicy przykładają dużą wagę do jakości nauczania i standardów glottodydaktycznych, uwzględniając aspekty specyficzne dla poszczególnych dziedzin medycyny i nauk pokrewnych. Studium stwarza warunki do nauczania i uczenia się języków obcych dla celów akademickich i zawodowych, umożliwiających absolwentom przyszłe zatrudnienie i mobilność w obszarze szkolnictwa wyższego i na międzynarodowym rynku pracy.

Studium wypełnia swe zadania poprzez:

• nauczanie zgodne z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego,

• odpowiednią organizację studiów, na czele których znajduje się wykwalifikowana kadra lektorska,
  • zapewnienie wysokiej jakości kształcenia przy zastosowaniu aktualnych treści oraz nowoczesnych rozwiązań metodycznych,

• tworzenie bogatego otoczenia procesu dydaktycznego,

• optymalizację wymogów kształcenia,

• gwarancję stworzenia doskonałych warunków zdobywania wiedzy na wysokim poziomie,

• kontekstowe ćwiczenie umiejętności językowych,

• respektowanie autonomii uczenia się,

• umiejętny przekaz, poszerzanie i systematyzację wiedzy,

• przygotowanie studentów do sprawnego nabycia wiedzy i wykorzystywania nowoczesnych źródeł informacji w procesie dydaktycznym.

Studium Języków Obcych przeprowadza także egzaminy ze znajomości języka angielskiego dla osób ubiegających się o uzyskanie specjalizacji oraz egzaminy doktorskie.

W kategorii: